top of page
 • Yazarın fotoğrafıHidayet Ayhan

Türkiye'de Baharat ve Kuruyemiş Şirket Kurma Süreci
Türkiye'de Baharat ve Kuruyemiş Şirket Kurma Süreci

Türkiye'de baharat ve kuruyemiş firma kuruluş süreci, Türkiye'de baharat ve kuruyemiş firma kuruluşu için gerekli belgeler nelerdir? Türkiye'de Baharat ve Kuruyemiş Şirketi Nasıl Kurabilirim, Yabancılar Türkiye'de Baharat ve Kuruyemiş Şirketi Kurabilir miyim, Türkiye'de Baharat ve Kuruyemiş Şirketi Kuruluşuna Hangi Belgeler Sorulur, Türkiye'de Spice ve Kuruyemiş Şirketi Kurulması Sürecinde Adım Adım, Türkiye'de Baharat ve Kuruyemiş Şirketi Kurulduktan Sonra Banka Hesabı Alabilir miyim?

Yabancılar Türkiye'de bir Baharat ve Kuruyemiş şirketi kurabilir mi?

Yabancı uyruklular Türkiye'de şirket kurarak Baharat ve kuruyemiş faaliyetlerinde bulunabilirler. Türk hükümeti yabancı yatırımcıları destekliyor ve teşvik ediyor.

Türk hukukuna göre, yabancı yatırımcılar yerli yatırımcılarla aynı haklara sahiptir. Bu nedenle Spice and nuts firmasının kurulmasında bürokratik işlemler kolaydır.

Türkiye'de bir Spice and nuts şirketi kurmaya nereden başlamalıyım?

Türkiye'de bir Spice and nuts şirketi kuracaksanız, öncelikle deneyimli bir CPA şirketi ile anlaşmalısınız. Türkiye'deki şirketlerin muhasebe işlemleri için SMMM ile çalışmak zorunludur. Vergi beyannameleri, EBM olmadan vergi dairesine gönderilemez.

Yabancı yatırımcılar konusunda deneyimli bir EBM firması, Spice and nuts şirketinizi anahtar teslimi olarak kuracaktır. Şirket, kuruluş süreçlerinin sağlıklı ve sorunsuz geçmesini sağlayacak ve size doğru yol gösterecektir.

Türkiye'de Spice and nuts şirketi kurmak için işyeri kiralamalı mıyım? Türkiye'deki Spice and nuts firmasına Sanal Ofis adresi kullanabilir miyim?

Türkiye'de bir Spice and nuts şirketi kurmak için, şirketin kurulacağı yasal adresi belirlemeniz gerekir. İşletme adresi olmadan şirket kurulamaz.

Eğer bir işyeri kiralayacaksanız, bunu şirket kurulmadan önce yapmalısınız.

Spice ve kuruyemiş etkinlikleriniz için fiziksel bir adrese ihtiyacınız yoksa uygun maliyetle sanal ofis kiralayabilirsiniz. Sanal adres Türkiye'de yasaldır. Ve sanal adreste bir Spice and nuts şirketi kurulabilir.

Not ; Grup şirketimiz ile Spice and nuts şirketi kuracak yabancı yatırımcılara uygun maliyetlerle sanal ofisler sağlayabiliyoruz.

Türkiye'de bir Spice and nuts şirketi kurmanın toplam maliyeti ne kadardır?

Türkiye'de bir Spice and nuts şirketi kurmanın toplam maliyeti 450 - 500 $ 'dan başlıyor. Bu maliyet, bir ortağı olan bir limited şirket için minimum maliyettir. Ve tüm şirket kuruluş giderleri dahildir.

Baharat ve kuruyemiş şirketi kuruluş maliyeti, ortak sayısı, işinizin özellikleri, işçi sayısı ve şirketin kurucu sermayesi gibi kriterlere bağlı olarak biraz değişecektir.

Not; İşletmenize özel güncel ve detaylı bir maliyet tablosunu ücretsiz olarak almak için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye'de Spice and nuts şirketi kurmak için hangi belgeler gereklidir?

 • Şirket kurucularının pasaportu

 • Pasaportların noter onaylı Türkçe tercümesi - 3 adet orijinal ünite

 • Türkiye'de alınan kişisel vergi numarası

 • 3 fotoğraf (beyaz arka plan)

 • İşyerinin kira sözleşmesi

Not; Kurucunun pasaportu ile ofisimize gelmesi yeterli olacaktır. Diğer tüm belgeleri burada hazırlıyoruz.

Türkiye'ye gitmeden Türkiye'de bir Baharat ve Kuruyemiş şirketi kurabilir miyim?

Türkiye'ye gelmeden Türkiye'ye kayıtlı bir Spice and nuts firması kurabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekir;

 • Kendi ülkenizde kendi dilinizde bir şirket kuruluş vekaletnamesi vermelisiniz. Vekaletname noter tasdikli ve apostil onaylı olmalıdır. (Bulunduğunuz ülkede apostil yoksa, Türk büyükelçiliğine onaylatabilirsiniz.)

 • Pasaportunuzun Türkçe tercümesi. 3 adet. Noter tasdikli ve apostil onaylı olmalıdır. (Bulunduğunuz ülkede apostil yoksa, Türk büyükelçiliğine onaylatabilirsiniz.)

 • 3 fotoğrafa

Bu belgeleri hazırlayıp gönderdiğinizde Türkiye'de Spice and nuts firmanızı kurabiliriz. Şirket kurulduktan sonra size gerekli belgeleri göndereceğiz. Bu belgelerle birlikte Türk büyükelçiliğine gideceksiniz;

 • Şirketin imza sirkülerini Türk büyükelçiliğinden almanız gerekmektedir.

 • Türk büyükelçiliğinden şirket için bir muhasebeci vekaletnamesi almalısınız.

Önemli ; Şirketiniz için banka hesabı alabilmek için şirketin yetkili kişisinin bizzat Türkiye'ye gelerek bankaya gitmesi gerekmektedir. Türkiye'deki bankalar vekaletname ile hesap açmamaktadır. Sadece şirketin müdürü işlem yapabilir.

Ayrıca Türkiye'ye bizzat gelirseniz kuruluş işlemleri çok daha hızlı ve kolay olacaktır. Geldiğinizde firmanızı anahtar teslimi olarak ortalama 3-4 iş günü içerisinde kurabiliyoruz.

Türkiye'deki bir Spice and nuts firmasının aylık giderleri nelerdir?

Türkiye'de kayıtlı bir Spice and nuts firmasının aylık giderleri ve vergi ödemeleri, şirketin faaliyet hacmi, işçi sayısı, aylık Spice ve kuruyemiş tutarları gibi kriterlere göre değişiklik gösterecektir.

İşçisi olmayan bir Spice and nuts firmasının aylık ve dönemsel giderleri aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Her ay katma değer vergisi beyannamesinin damga vergisi

 • Her 3 ayda bir stopaj vergisi

 • Her 3 ayda bir gelir vergisi beyannamesinin damga vergisi

 • Muhasebe defterleri için noter ücretleri yılda bir kez

 • Aylık EBM hizmet ücreti

 • Her ay işyeri kira ödemesi veya sanal ofis hizmet bedeli

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page